Bijelo Brdo 2024 01Obljetnica sjećanja na 62 poginula branitelja Bijelog Brda

Svečano obilježavanje obljetnice sjećanja na poginule, nestale i ranjene branitelje Bijelog Brda i Bosanske Posavine nadomak Dervente, 15. svibnja 2024.g. okupilo je brojne uzvanike, izaslanike i goste svečanosti pristigle iz hrvatskih enklava Posavine, čitave BiH, Hrvatske i EU.

Obljetnici su nazočili obitelji poginulih i nestalih branitelja, predsjednik Vlade Posavske županije Đuro Topić, Načelnica Općine Odžak Nada Ćulap sa suradnicima, svečana vojna postrojba i predstavnici vojske BiH, izaslanstva predsjednika Vlade RH, Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Hrvatske, župan Brodsko-posavske županije Danijel Marušić, predsjednik ŽS BPŽ te saborski zastupnik Pero Ćosić, gradonačelnik Slavonskog Broda Mirko Duspara, načelnici Općine Tompojevci, Tovarnik i dr., zapovjednici braniteljskih postrojbi HVO i HV, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog rata, kulturnih i folklornih društava, Zajednice žena udruge Prsten iz Osijeka, među kojima su bili i predstavnici Udruge 108. brigade ZNG RH predvođeni predsjednicom Paulom Vdovjak.

Obilježavanje sjećanja na 62 poginula branitelja započelo je svečanom Svetom misom zadušnicom u obnovljenoj župnoj crkvi Sv. Ivana Krstitelja u Bijelom Brdu. Sv. misu služili su vlč. Marko Sliško župnik iz Dervente i umirovljeni svećenik Riječke biskupije mons. Pero Zeba, povratnik u Bijelo Brdo.

Nakon svetog misnog slavlja održana je svečanost polaganja vijenaca i paljenje svijeća kod spomen obilježja poginulim braniteljima u Bijelom Brdu, a vijence su ispred svih položili roditelji i članovi obitelji poginulih, prijatelji i suborci, gosti i uzvanici, predstavnici civilne vlasti, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskog i drugi.

Bijelo Brdo 2024 02

Bijelo Brdo 2024 03

Bijelo Brdo 2024 04

Bijelo Brdo 2024 05

Bijelo Brdo 2024 06

Bijelo Brdo 2024 01

Povratak na naslovnicu