148101Prošloga četvrtka, 21. travnja, u Gradskoj upravi u Sl. Brodu održano je svečano potpisivanje ugovora

Iz medija: SB_Online

"Grad Slavonski Brod i ove će godine financirati programe i projekte udruga građana, udruga iz područja zdravstva i socijalne skrbi te udruga proisteklih iz Domovinskog rata. Svečanosti potpisivanja ugovora prisustvovala je zamjenica gradonačelnika Marina Martić Puača", izvijestili su tada iz Grada Sl. Broda.

"Mi nismo župa Žeravac kojoj daje svake godine po 60-70 tisuća kuna. Meni, kao 108. brigadi daje tri tisuće kuna, koja imam 800 članova. To je žalosno, to je sramota. Nismo ugovor potpisali ja i Koordinacija udruga, odnosno Branko Cindrić. Stojim iza svake svoje riječi koju sam izjavila, rekla sam 108. brigada nije sirotinja, kada bude sirotinja javit ću se gradonačelniku da mi donira nešto", kazala je za SBOnline predsjednica Udruge 108. brigade ZNG RH Paula Vdovjak.

Iz proračuna Grada Sl. Broda za 2022. godinu, Udruga 108. brigade ZNG RH za "redoviti rad udruge", trebala je dobiti tri tisuće kuna (3.000,00 kn). Kako je već istaknula ugovor nije potpisala Udruga 108. brigade ZNG RH.

"Ne pada mi napamet da ja potpišem takvu glupost. To je sramota, 108. brigada je dala toliko branitelja, toliko smo dali svi za tu Hrvatsku, i onda ovakvo ponašanje. Županija mi da toliki novac, daju mi 10 tisuća za projekt, a ovi tri tisuće kuna, neću to potpisati", kazala nam je Vdovjak.

Pitali smo i Grad Sl. Brod kako komentira ovakav potez Udruge 108. brigade ZNG RH, te kada stigne odgovor, naknadno ćemo ga objaviti. U nastavku možete vidjeti Odluku o odobrenim sredstvima za financiranje programa ili projekata udruga iz Proračuna Grada Slavonskog Broda za 2022. godinu.

Povratak na naslovnicu