U subotu 26. lipnja 2021.g. u prigodi obilježavanja 30. obljetnice osnutka 108. brigade ZNG RH, u Domu HVIDR-a Slavonski Brod održana su brojna športska natjecanja u pikadu, šahu i beli.

Najuspješniji u disciplini "Pikado-muški" bio je Avdo Golić, zatim Ivan Filipović i Jakob Katinić. U disciplini "Pikado-žene" najbolja je bila Paula Vdovjak, zatim Lorena Vdovjak i Mirjana Tomić.

U disciplini "Bela", 1. mjesto su osvojili Avdo Golić i Darko Križanović, 2. mjesto Jakob Katinic i Ivan Filipovicć, dok je 3. mjesto osvojila ekipa Emerika Mihelčića.

Izviješće o šahovskom  turniru
Velečasni Fide majstor Josip Soldo osvojio turnir povodom 30. obljetnice 108. brigade ZNG RH
Uz svesrdnu tehničkoj organizaciji ŠKI „Hvidre-Brod„ iz Slavonskog Broda u Domu HVIDR-a Slavonski Brod, održan je 26.06.2021.godine pojedinačni otvoreni šahovski turnir povodom 30. obljetnice osnutka 108. brigade ZNG RH.

Na šahovskom turniru je nastupilo 16 igrača gdje je odigrano 56 partija. Igran je "švicarac" 7 kola, 7 minuta + dodatak 3 sekunde za svaki odigrani potez. Sudac turnira je bio državni Mato Opačak s zamjenikom Zoranom Ivanović, CA.

Nagrade najuspješnijim pojedincima uručila je članica Izvršnog odbora Udruge 108. brigade ZNG Paula Vdovjak.

Najbolji seniori bili su:
1. mjesto: FM Josip Soldo - 6.0 bodova - ŠK "Đuro Đaković", Slavonski Brod
2. mjesto: I Zoran Ivanović - 6.0 bodova - ŠK "Posavac", Ruščica